Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego i wesprzyj rozwój młodzieżowej piłki ręcznej w naszym regionie!

 Bardzo miło nam poinformować, że zgłoszony przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej projekt pt. „Wsparcie klubów piłki ręcznej z województwa małopolskiego szansą na rozwój i popularyzację
szczypiorniaka”
został dopuszczony do głosowania w ramach 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego na rok 2023.

Program ten zakłada wsparcie finansowe szkolących młodzież małopolskich klubów piłki ręcznej w zakresie min.: zakupu sprzętu sportowego, pokrycia kosztów transportu, opłacenia obsługi sędziowskiej zawodów ligowych, czy zapewnienia wynagrodzenia dla trenerów prowadzących zajęcia w Klubie.

W dniach od 15 maja do 16 czerwca odbędzie się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach 6. Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Bardzo prosimy o ogromną mobilizację środowiska piłki ręcznej w Waszych miastach i wspólne głosowanie na projekt nr OGW-39: „Wsparcie klubów piłki ręcznej z województwa małopolskiego szansą na rozwój i popularyzację
szczypiorniaka”.
Bardzo istotne jest, aby każdy klub oraz trener piłki ręcznej w Małopolsce, zmobilizował środowisko sympatyków szczypiorniaka w swoim mieście i aktywnie zaangażował się w proces promocji wydarzenia, a także zachęcał zawodników oraz rodziców do czynnego wsparcia w zbieraniu głosów na projekt.

Wierzymy, że dzięki wspólnym staraniom i zaangażowaniu całego małopolskiego środowiska piłki ręcznej, uda się pozyskać ilość głosów wystarczającą na to, aby projekt wsparcie piłki ręcznej w Małopolsce został zatwierdzony do realizacji.

Wszystkie osoby, których obszar zamieszkania na to pozwala, bardzo prosimy również o wsparcie lokalnych inicjatyw promujących piłkę ręczną w Małopolsce.

Osoby zamieszkujące: Miasto Kraków, powiat krakowski, powiat miechowski oraz powiat olkuski, prosimy o wsparcie projektu zgłoszonego przez SPR Olkusz: KOM – 34 „Spotkania ze szczypiorniakiem”.

Osoby zamieszkujące powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański oraz miasto Nowy Sącz, prosimy o wsparcie projektu zgłoszonego przez UKS Świt Szaflary: MPD – 28 „PIŁKA RĘCZNA – szkolenie oraz udział w rywalizacji sportowej”.

W kolejnych postach podamy szczegółowe informację w jaki sposób można oddać głosy na powyższy projekt.