Z inicjatywy UKS Świt w Szaflarach, w porozumieniu z Małopolskim Związkiem Piłki Ręcznej, utworzona została liga piłki ręcznej dla najmłodszych dzieci.

Liga ma za zadanie zaangażować do zabawy z piłką ręczną dzieci, które brały udział w projekcie „Gramy w ręczną”. W turnieju wzięło udział kilka szkół z Małopolski biorących udział w ww. programie, m.in. Skawina, Wilczyska, Kraków, Spytkowice, Nowy Sącz, Libusza.

Pierwszy turniej rozegrany został 28 stycznia w Szaflarach z udziałem 12 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupach grano mecze po 10 minut systemem „każdy z każdym”.

Na takich imprezach nikt nie udaje, nikt nie oszczędza się, każdy jest naturalny do bólu. Dziecięce emocje wynikające z radości gry oraz przeżycia niemniej emocjonalnie zaangażowanych rodziców obserwujących te zmagania wypełniły całą przestrzeń hali. Emocje udzieliły się również Organizatorom do tego stopnia, że zapomnieli o notowaniu wyników, w związku z czym nie było klasyfikacji końcowej, a każde z dzieci dostało pamiątkowy medal. Kolejny turniej już 24 lutego w Skawinie, następnie w marcu w Wilczyskach oraz w kwietniu w Spytkowicach.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z wydarzenia pod linkiem: https://tomaszpanszczykphoto.pic-time.com/wmKBS3o6rExqk