11 grudnia w Olkuszu odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej dla uczniów i uczennic klas czwartych szkół podstawowych oraz młodszych adeptów piłki ręcznej. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Zimowa aura i trudne warunki pogodowe nie przeszkodziły żadnemu z zespołów z dotarciem do organizatora turnieju, a hala MOSiR w Olkuszu powitała prawie 100 zawodniczek i zawodników wraz z trenerami. Miło spędzony czas uprzyjemniła wizyta zaprzyjaźnionego już PAX-a, który przywiózł ze sobą słodki poczęstunek oraz pamiątkowe gadżety z logo MŚ 2023, które w styczniu zostaną rozegrane w Polsce.
Każdy uczestnik turnieju otrzymał również pamiątkowy medal w jedynym słusznym tego dnia kolorze. Złote krążki wraz z dyplomami dla drużyn i uśmiechami dzieciaków pojechały do następujących zespołów:
Grupa chłopców:     UMKS PMOS Chrzanów, UKS TSR Orawa Jabłonka, LUKS Skrzyszów, UKS Krakowiak 85 Kraków 
Grupa dziewcząt:   UKS Krakowiak 85 II Kraków, MKS Pałac Młodzieży Tarnów, UKS Alfa Szarów, SPR Olkusz

Po turnieju nastąpiło podsumowanie roku małopolskiej piłki ręcznej. Na uroczystość zostali zaproszeni srebrni medaliści Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2021/2022, czyli zespół MKS PM Tarnów, złoci medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Ręcznej Plażowej w sezonie 2021/2022 i przedstawiciele klubów, które w poprzednim sezonie uplasowały się na miejscach I – III w każdej kategorii wiekowej w Małopolsce. Zaproszonymi gośćmi byli również trenerzy kadr wojewódzkich, którzy pracowali z kadrami piłki ręcznej halowej i plażowej przygotowując młodzież do OOM w osobach: Anna Burek, Krzysztofa Petrykowska, Adrian Ziaja, Sławomir Karwowski, Patrycja Głąbik, Janusz Styrna, Kamil Zawada i Wiktor Witowski.
Wszystkim nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje i życzenia zdrowia i kolejnych sukcesów sportowych.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.