Za nami III już Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dzieci w Kopalni Soli Bochnia, który odbył się 6 stycznia 2019 r. Jak co roku atmosfera panująca podczas imprezy była rewelacyjna. Wszystko za sprawą ogromnego zaangażowania wszystkich uczestników oraz prezentowanej postawy fair play, zarówno ze strony zawodników jak i trenerów, oraz rodziców znajdujących się tego dnia w Komorze Ważyn Bocheńskiej Kopalni Soli. W turnieju rywalizowało 12 drużyn: MOSiR I Bochnia, MOSiR II Bochnia, PGE Vive I Kielce, PGE II Vive Kielce, UKS Krakowiak 85 Kraków, SKS Kusy Kraków, UKS Orawa Jabłonka, UKS Kruki Skrzyszów, SPR Stal Mielec, UKS Wiertmet Libusza, Handballasy Tarnowskie Góry, UKS Olimpijczyk Racławice. Zawodnicy prezentowali niezwykle wysoki poziom sportowy. Wiele akcji budziło podziw wśród kibiców, a przecież na parkiecie występowali „zaledwie” dziesięciolatkowie.

Zgłoszone zespoły podzielono na trzy grupy, w których rozgrywano mecz systemem każdy z każdym. Po zakończeniu pierwszej fazy turnieju kolejność w poszczególnych grupach prezentowała się następująco:

Grupa I
1. PGE Vive II Kielce
2. MOSiR I Bochnia
3. UKS Kruki Skrzyszów
4. Handballasy Tarnowskie Góry

Grupa II
1. UKS Krakowiak 85 Kraków
2. MOSiR II Bochnia
3. SPR Stal Mielec
4. UKS Olimpijczyk Racławice

Grupa III
1. PGE Vive I Kielce
2. SKS Kusy Kraków
3. UKS Orawa Jabłonka
4. UKS Wiertmet Libusza

Kolejnym etapem turnieju były mecze o poszczególne miejsca, rozgrywane również systemem „każdy z każdym” w poszczególnych grupach. W grupie grającej o miejsca I-III znaleźli się zwycięzcy z grup I, II, III. O miejsca IV-VI zespoły z miejsc drugich, itd. W efekcie każda drużyna przybyła tego dnia do Kopalni Soli Bochnia rozegrała pięć spotkań, a kolejność w grupach o poszczególne miejsca prezentowała się następująco:

1 PGE Vive II Kielce
2 PGE Vive I Kielce
3 UKS Krakowiak 85 Kraków
4 SKS Kusy Kraków
5 Mosir I Bochnia
6 Mosir II Bochnia
7 UKS Orawa Jabłonka
8 UKS Kruki Skrzyszów
9 SPR Stal Mielec
10 UKS Wiertmet Libusza
11 Handballasy Tarnowskie Góry
12 UKS Olimpijczyk Racławice

Serdecznie dziękujemy Kopalni Soli Bochnia za możliwość zorganizowania Turnieju. Zawsze możemy liczyć na przychylność wszystkich osób tam pracujących, bez których nie moglibyśmy zorganizować tak wspaniałej imprezy. Jak co roku Prezes Kopalni Zbigniew Rojek ufundował dla każdej drużyny pamiątkowy puchar w formie kruchu solnego.

Wielkie podziękowanie składamy na ręce sponsorów naszego turnieju, dzięki którym każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz koszulkę, drobny poczęstunek oraz skromne nagrody rzeczowe. III Noworoczny Turniej Piłki Ręcznej Dzieci w Kopalni Soli wsparły firmy:
Bolarus, Piedmont Cookies, SklepSzczypiornisty.pl, Drewpłyt, RMP Outlet Sofa, Air-Tech-Bud