Z przykrością informujemy, że w wieku 74 lat z Naszego grona odszedł Franciszek Gąsior, wielokrotny reprezentant Polski, przez wiele lat związany z tarnowską piłką ręczną.

Franciszek Gąsior urodził się w Tarnowie, gdzie rozpoczął swoją przygodę z piłką ręczną. Był bardzo wszechstronnym zawodnikiem. Występował na prawym i lewym skrzydle, grał także jako obrotowy i rozgrywający. Przez ponad 9 lat reprezentował drużynę MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W roku 1970 przeniósł się do Stali Mielec, z którą zdobył Puchar Polski (1971) oraz wywalczył wicemistrzostwo kraju (1975). W 1977 roku powrócił do Tarnowa zasilając szeregi miejscowej Unii. Był również 36-krotnym reprezentantem Polski, dla której zdobył 24 bramki. W 1972 roku wystąpił z drużyną narodową na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako nauczyciel i trener. W 1985 roku został szkoleniowcem ZKS Unii Tarnów.

Składamy kondolencje Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Zmarłego.

Pogrzeb Franciszka Gąsiora odbędzie się dnia w czwartek (02.09.2021 r.) o godzinie 12:00 na cmentarzu komunalnym w Mościcach (Tarnów).