Otwieramy zapisy i zapraszamy krakowskie szkoły podstawowe do udziału w jesiennym Międzyszkolnym Turnieju Piłki Ręcznej – Kraków 2022! Wydarzenie skierowane jest do chłopców i dziewcząt z klas szóstych. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych i możliwości przybicia piątki uroczej wiewiórce PAX!

Turniej odbędzie się w dniach: 24 września, 8 października oraz 22 października 2022 w hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Małopolski Związek Piłki Ręcznej.

Do rozgrywek mogą przystąpić szkoły podstawowe, zlokalizowane w Krakowie. Aby zgłosić drużynę szkolną należy wysłać wiadomość zawierającą nazwę szkoły oraz ilość zawodników/czek, na adres: dyna@zprp.org.pl. W odpowiedzi, zakwalifikowana szkoła otrzyma wiadomość z dalszą procedurą, m.in. Formularz Zgłoszenia. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 września 2022 roku.

Dla najlepszych drużyn szkolnych przewidziano nagrody sygnowane logotypem Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn, a także wiele nagród niespodzianek, w tym dla najmłodszych uczestników gier i zabaw z piłką ręczną. Popularyzacja dyscypliny piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej to jeden z celów Turnieju. Dodatkowo wydarzenie organizowane jest pod egidą zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej, w których Kraków jest Miastem Gospodarzem. To tu, w Krakowie, od 12 stycznia 2023 roku będziemy kibicować podczas 28. Mistrzostw Świata Mężczyzn – największej imprezy w dziejach polskiej piłki ręcznej.