Rok 2018 to czas wielkich rocznic: 100 lat odzyskania niepodległości, 100 lat istnienia piłki ręcznej w Polsce, a dla wsi Binarowa 670- lecie lokacji w powiecie gorlickim. Aby uczcić te doniosłe wydarzenia, dnia 28 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Binarowej już po raz piąty, został zorganizowany koedukacyjny Turniej „Szczypiorka”, przeznaczony dla dzieci z klas I-III (urodzonych w roku 2009 i młodsze). Do udziału w zawodach zgłosiły się cztery drużyny: UKS Wiertmet z Libuszy, UKS Olimpijczyk z Racławic, ULKS Lipinki oraz gospodarze turnieju UKS Hermes w Binarowej.
Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor szkoły pani Jolanta Małczak, która przywitała zgromadzonych gości – dyrektor ZOJ panią Renatę Gołębiowską, trenerów, rodziców, dzieci i życzyła sukcesu w duchu „fair play”. Podobnie jak w ubiegłym roku, całe wydarzenie uświetnił swoją obecnością pan Stanisław Majorek – były trener szczypiornistów kadry polskiej. Pan Majorek w swoim przemówieniu opowiedział o wartościach, jakie niesie sport i jaka jest droga do indywidualnego sukcesu. Przed rozpoczęciem zawodów przedstawiono 100-letnią historię piłki ręcznej w Polsce oraz największe sukcesy naszych szczypiornistów.

Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zgłoszone drużyny uplasowały się następująco:

I miejsce –  UKS Wiertmet w Libuszy
II miejsce –  UKS „Hermes” w Binarowej
III miejsce –  UKS „Olimpijczyk” w Racławicach
IV miejsce –  ULKS w Lipinakch

Organizatorom brakło tylko 2 bramek, aby dorównać liczącej się w Polsce drużynie z Libuszy. Wszyscy obecni trenerzy zgodnie stwierdzili, że zawodnicy zaprezentowali wyższy poziom umiejętności, w porównaniu z poprzednimi latami. Na zakończenie zawodów każdy zawodnik i zawodniczka otrzymał pamiątkowy medal. Drużynom wręczono puchary i dyplomy oraz statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju. Dla wszystkich uczestników zorganizowano pyszny poczęstunek, a pan Majorek podarował zawodnikom słodycze.

Zarząd UKS Hermes w Binarowej