W ostatni weekend piaskowe boiska Wandy nad Zalewem Nowohuckim opanowane były przez uczestników rozgrywanego pod auspicjami EHF turnieju MZPR Beach Handball Open. Zaprezentowali oni plażową odmianę szczypiorniaka w jakości jakiej jeszcze w grodzie Kraka nie oglądano!!!

Oprócz polskich zespołów wystąpiły także ekipy z chorwackiego Zagrzebia i stolicy Portugalii – Lizbony. Polacy reprezentowani byli przez czołówkę zespołów z aktualnymi mistrzami kraju zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn.

I właśnie te zespoły okazały się najlepsze.

Wśród Pań bezapelacyjnie zwyciężyła mistrzowska ekipa BHT Gru Juko Piotrków Trybunalski, w którym prym wiodła wychowanka nowosądeckiego Beskidu i wielokrotna reprezentanta Polski – Iwona Niedźwiedź.

Wśród Panów rywalizacja była bardziej wyrównana i zacięta, ale tu także mistrz Polski nie oddał pola… Drużyna SPRP Damy Radę Inowrocław w decydującym meczu pokonała w finale gości z Lizbony (choć w meczu grupowym to Portugalczycy okazali się lepsi). Oba te pojedynki były pokazem plażowego szczypiorniaka na najwyższym światowym poziomie. W tym gronie godnie zaprezentowali się zawodnicy Krakowiaka BHT, którzy w gronie 8 zespołów uplasowali się na 5. miejscu.

Poza rywalizacją seniorską, odbył się też turniej juniorów, w którym drużyna z Zagrzebia wyprzedziła ekipy Krakowiaka i Kusego Kraków.

Niezwykle udana impreza mogła dojść do skutku dzięki wsparciu Gospodarza – Gminy Miejskiej Kraków, partnera wydarzenia – Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, dzięki sponsorom nagród: RS Active, Bielenda,partnerom: KS Wanda Kraków, Happy Diet – catering dietetyczny, Quick Lights, MC Thomson – DJ for your event, oraz patronatowi medialnemu: Radia Kraków i TVP3 Kraków.

Galeria zdjęć z turnieju i więcej informacji na: www.facebook.com/MalopolskiZwiazekPilkiRecznej/