Po zwycięstwach z MKS Padwa Zamość (34:29) oraz SPR Stal Mielec (43:27) MKS PM Tarnów musiał uznać wyższość PGE Vive Kielce (20:32). Tym samym Mistrzostwie Małopolski wywalczyli na własnym terenie 2 miejsce w grupie H. Taka lokata oznacza wyjazd do Białej Podlaskiej, gdzie podopieczni trenera Marcina Janasa będą mieli okazję zmierzyć się z miejscową UKS Olimpią Biała Podlaska, MKSem MOS Wrocław i…

Kusy Kraków! Zespół z Krakowa zwyciężył bowiem w grupie E kolejno z MKS Olimpia Medex Piekary Śląskie po rzutach karnych (26:26 ), KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski (26:21) oraz KS SPR Chrobry Głogów (24:23). Takie rezultaty dały krakowianom 1 pozycję w grupie. Tym samym doszło do niecodziennej sytuacji, w której obie małopolskie drużyny stoczą pojedynek już we wczesnej fazie Mistrzostw.
 
Ostatni reprezentant naszego województwa UMKS PMOS Chrzanów niestety nie wywalczył miejsca premiowanego awansem. W grupie B chrzanowianie ulegli w pierwszym meczu UKS Anilana I Łódź (28:40), następnie Gwardii I Opole (29:38) i w ostatnim starciu po remisie w regulaminowym czasie gry przegrali konkurs rzutów karnych z SPR Wisła Sandomierz (24:24 ).
Serdecznie gratulujemy udziału w zawodach i życzymy dalszych sukcesów w sportowych karierach! 🙂
 
1/8 Mistrzostw Polski Juniorów odbędzie się już 14-16.02.2020, więc koniecznie bądźcie z nami i dopingujcie ulubione drużyny!
 .
 .