Turniej 4 Nations Cup będzie dla reprezentacji Polski jednym z najważniejszych punktów przygotowań do styczniowych finałów mistrzostw świata, które odbędą się w naszym kraju. 28-30 grudnia w TAURON Arenie Kraków Biało-Czerwoni zmierzą się z Tunezją, Koreą oraz Brazylią. Bilety już w sprzedaży.

Grudniowe sparingi będą dla trenera Patryka Rombla dobrą okazją, aby przyjrzeć się formie zawodników kilkanaście dni przed zaplanowanym na 11 stycznia otwarcia mistrzostw świata z Francuzami (21:00, Spodek Katowice). Występy podczas 4 Nations Cup mogą mieć wpływ na to, kto ostatecznie znajdzie się w kadrze, która weźmie w największym turnieju w dziejach polskiej piłki ręcznej.

28 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się w TAURON Arenie Kraków z Tunezją, która przed czterema laty zajęła dwunaste miejsce na mistrzostwach świata, a kilkanaście tygodni temu dotarła do półfinału mistrzostw Afryki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Wcześniej, o 15:30, Brazylijczycy stawią czoła Koreańczykom.

Drugą odsłoną towarzyskiego turnieju będzie dla podopiecznych Rombla konfrontacja z Koreańczykami (29 grudnia, 18:00), czyli uczestnikami ostatnich mistrzostw świata i piątą drużyną poprzednich mistrzostw Azji. To zespół przyszłości, bo trener Il Koo Kang dwa lata temu zabrał na mundial ekipę złożoną wyłącznie z zawodników urodzonych w latach 1998-2003. Ten mecz poprzedzi o 15:30 spotkanie Tunezja – Brazylia.

Brazylijczycy, którym Polacy stawią czoła 30 grudnia, rok temu rywalizowali na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a większość kadrowiczów Marcusa Oliveiry występuje na co dzień w czołowych europejskich ligach. Ten mecz odbędzie się 30 grudnia o 18:00. Wcześniej, o 15:30, Koreańczycy zagrają z Tunezyjczykami.

Wszystkie zespoły, które wezmą udział w 4 Nations Cup, powalczą później także na mistrzostwach świata. Brazylijczycy swoje mecze fazy wstępnej rozegrają w Goteborgu, Tunezję obejrzą kibice w Malmo. Koreańczycy po towarzyskim turnieju w Krakowie także wezmą kurs na Szwecję, bo ich podczas mundialu czeka rywalizacja w Kristianstad.

Gospodarzami MŚ 2023 będą Katowice, Województwo Śląskie, Kraków, Małopolska, Płock, Mazowsze i Gdańsk (w Polsce), a także Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji). Narodowymi Dostawcami turnieju w naszym kraju są Deloitte, Eventim oraz Grupa LUX MED. Polacy mecze fazy wstępnej rozegrają w Katowicach, a rundy głównej – w przypadku awansu – w Krakowie. Sprzedaż biletów trwa.

Terminarz turnieju:

28.12, 15:30 Brazylia – Korea; 18:00 Polska – Tunezja

29.12, 15:30 Tunezja – Brazylia; 18:00 Polska – Korea

30.12, 15:30 Tunezja – Korea; 18:00 Polska – Brazylia

Bilety jednodniowe na 4 Nations Cup w cenie:

Kategoria I – 49 pln
Kategoria II – 35 pln
Kategoria III – 25 pln


Grupy zorganizowane – 10 pln*

*Grupy zorganizowane (dzieci i młodzież szkolna do 18 lat oraz kluby sportowe) cena przy zamówieniu minimum 10szt. (na każdych 10 osób przypada jeden bilet bezpłatny dla opiekuna).

Zamówienia można składać pod adresem: zamowieniagrupowe@eventim.pl

W trakcie 4 Nations Cup przeprowadzony zostanie konkurs dla grup zorganizowanych – najliczniejsza z nich wygra wstęp na jeden z dni meczowych grupy A Mistrzostw Świata.

Karnety 3-dniowe na 4 Nations Cup w cenie:

Kategoria I – 99 pln
Kategoria II – 70 pln
Kategoria III – 50 pln

W sprzedaży dostępne pakiety rodzinne jednodniowe na 4 Nations Cup:

Pakiet rodzinny 2+1* – 2 osoby dorosłe + dziecko do 18 roku życia (bilet dla dziecka 50% zniżki od ceny normalnej)
Pakiet rodzinny 2+2* – 2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 18 roku życia (bilet dla dzieci 50% zniżki od ceny normalnej)
Pakiet rodzinny 2+3* – 2 osoby dorosłe + 2 dzieci do 18 roku życia (bilet dla dzieci 50% zniżki od ceny normalnej)

*UWAGA: wejście z pakietem wymaga, aby wszystkie osoby korzystające z pakietu wchodziły do hali w tym samym momencie!

Osoby niepełnosprawne – Bilety na platformę dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich nie będą dostępne w regularnej sprzedaży. W celu nabycia biletu w tej strefie prosimy o wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl. Bilet w cenie 25pln/dzień (wejście na podstawie jednego biletu dla osoby niepełnosprawnej + opiekuna)

Dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny z opiekunem bez gwarancji miejsca siedzącego.